Disney har nu offentliggjort en teaser trailer for deres kommende 'Tangled', som kan ses her, sammen med et nyt logo.
Disney har nu offentliggjort en teaser trailer for deres kommende 'Tangled, som her ses her, sammen med et nyt logo.
Oprindeligt skulle Tangled hav heddet Rapunzel, men for to uger siden afslørede produceren Roy Conli den nye titel. Disney's forhåbninger med den nye titel er at der kommer flere drenge i biografen.
Her ses det nye logo for Tangled.
Om den nye titel kan få filmen til at lyde mindre som et eventyr, og kan logge flere drenge og mænd i biografen, finder vi ud af når filmen får premiere den 12. november i USA.
Først hed den 'Rapunzel' og og var et rigtigt prinsesseventyr. Nu hedder den 'Tangled' (Filtret) og handler om en mandlig tyv. Disney har netop løsladt den første trailer. Se den her.
Eventyret om pigen med det laaaange gyldne år får snart premiere som Disney-tegnefilm. Men selvom filmen er halvvejs i produktionen, skal filmens titel nu ændres. Og Disney har flere bud.